DTF

DTF

Technologia DTF – Direct To Film

Nadruki DTF  to nowa technologia nadruków wysokiej jakości i trwałości na tekstyliach. Jest doskonałą alternatywą zadruku tekstyliów w porównaniu do innych metod nadruku powierzchniowego: DTG (Direct to Garment) czy sitodrukiem. Nadruki DTF są stosunkowo tanie i szybkie w produkcji w porównaniu z innymi metodami nadruków.

Na czym polega druk DTF?

Jest to proces druku grafiki na specjalnej folii PET, którą później pokrywa się specjalnym podkładem – klejem w proszku utwardzanego pod wpływem temperatury. Folię z wydrukiem i proszkiem można bez problemu transportować, bez ryzyka zniszczenia nadruku. Dlatego też można u nas zamówić nadruki do samodzielnego wgrzania – prasowanki!

Zalety DTF

By poznać zalety druku DTF należy go porównać do starszej technologii druku DTG. Druk DTG wykonuje się bezpośrednio na materiale, dlatego kolorystyka często odchodzi od zamierzonego efektu, ponieważ tusze mieszają się z podłożem – jest to problem, który nie występuje w technologii DTF, ponieważ warstwa wydruku jest nakładana na powierzchnię tkaniny.

Kolejnym plusem technologii DTF jest ich cena, szczególnie w przypadku wydruków małych i średnich. Na jednym arkuszu można wykonać kilkanaście wydruków za jednym zamachem, a dopiero później wgrzać je w dowolnym miejscu. Dzięki temu też mamy większą kontrolę nad umiejscowieniem nadruku. Dodatkowo, ceny nadruków DTG są około dwukrotnie większe w przypadku podłoży kolorowych – jest to spowodowane m.in. koniecznością nałożenia dodatkowej białej warstwy pod wydruk. W przypadku druku DTG kolor podłoża nie wpływa w ogóle na cenę.

Ciekawym aspektem wydruków DTF jest wbrew pozorom ich rozciągliwość – mimo, że są one nadrukami powierzchniowymi to ich odporność na rozciąganie przekracza te wykonane metodą DTG, które zaczynają pękać przy zbyt dużym zmęczeniu materiału.

————————————————

ZAMÓW WYDRUKI DLA SIEBIE JUŻ DZIŚ! SKONTATKUJ SIĘ Z NAMI

ROLKA 60cm

CENA: 65zł brutto/mb